Je jasné, že pokud je venku opravdu chladno, jen skutečný otužilec se odváží do vody v bazénu. Pro nás ostatní, kteří milujeme teplo, by to mohl být risk rovnající se sebevraždě. Jak ale přesvědčit o chladu, a tudíž nevhodnosti koupání naše nejmenší?
- Většinou jsou totiž přesvědčeni, že od května do října je každý den naprosto ideální na koupání v bazénu.
- Je prostě potřeba využít každého dne, zejména o prázdninách.
Chce to vymyslet něco, co by bylo pro obě strany dobrým řešením.Každý ví, že děti jednoduše potřebují mantinely, určité hranice, za které už se prostě nechodí. Tak proč jim nedopřát mantinel i v tomto případě?
- Pokud bude mít voda nižší teplotu, než na které se dohodnete, pak se do ní prostě nepůjde.
- A aby to měly vaše děti trochu zábavnější, pak jim můžete pořídit bezdrátový teploměr do bazénu ve tvaru nějakého oblíbeného zvířátka.
- Co takhle krokodýl?
- Nebo mají raději spíše mírumilovnou kačenku?
Nemusíte se obávat o bezpečnost
Moderní bazénové teploměry jsou ze zdravotního hlediska naprosto bezpečné, protože neobsahují rtuť ani žádnou jinou zdraví nebezpečnou látku.
- Vyrábějí se buď ve variantě plovoucí, která má instalovaný provázek pro upevnění teploměru.
- Anebo ve variantě neplovoucí. Ta má v horní části robustní závěsné očko s provázkem. Lze tedy snadno upevnit teploměr tam, kam potřebujeme.
Neplovoucí teploměr lze využít i pro měření vzduchu. Jeho měřící rozsah se většinou pohybuje od mínus deseti stupňů do plus padesáti. Plovoucí teploměry logicky nepotřebují ukazovat údaj o mínusových teplotách, a proto mívají první rysku až u nulové hodnoty.
Materiál je téměř nerozbitný
Bazénové i venkovní teploměry jsou vyráběny z velice odolného plastu, proto se nemusíte obávat o bezpečnost svých ratolestí, které budou v bazénu skotačit. V podstatě jsou v běžném provozu nerozbitné.