Koupání v bazénu nebo ve vaně využíváme velmi často k relaxaci a odpočinku. Slouží nám k tomu křišťálově čistá voda, slabě mineralizovaná, ovšem jistou možností je obohatit ji i některými solemi. Chcete-li osolit vodu v bazénu a koupat se v ní s tím, aby vám byla přínosná po zdravotní stránce, pak máte několik možností, jak to udělat:
Epsomská sůl – je chemickým složením síran hořečnatý a velmi často se využívá pro doplňování hořčíku a pro relaxační koupele, nejčastěji unavených chodidel. Nedoporučuje se užívat vnitřně, ovšem pro koupele nebo do zahradního bazénku se může přidávat, zvláště tam, kde je příliš měkká voda s kyselým pH.
Chlorid hořečnatý ve farmaceutické kvalitě – chcete-li doplňovat deficitní hladinu hořčíku v těle, můžete využít chlorid hořečnatý buď do koupelí, nebo jej lze podávat ředěný s vodou jako nápoj. Je to velmi levný zdroj přírodního hořčíku, který se velmi dobře vstřebává.
Mořská sůl – koupání ve slané vodě, osolené mořskou solí, která je v původním složení, případně jde o sůl vytěženou z hlubinných dolů, a s vyšším obsahem minerálů, je jednou z možností, jak napodobit pobyt u moře i na zahradě. Minerály se skrze pokožku velmi dobře vstřebávají a organismus si jejich vstřebané množství reguluje podle potřeby. Mějte však na paměti, že takto obohacená voda bude mít vliv na prostředky bazénové chemie, neboť bude výrazně alkalická, s vysokým pH.
Bazénová sůl do solinátoru – v současné době velmi oblíbený způsob, jak nahradit klasické chlorové tablety přirozenější cestou. Chlornan sodný v tabletách je velmi nebezpečný při skladování, a musí se dobře zabezpečit před dětmi a domácími zvířaty. Navíc je jeho aplikace do vody mnohdy agresivnější, než chlorování vody pomocí elektrolýzy slané vody. Bazénová sůl https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu do solinátoru, který elektrolýzu provádí, je však zbavena minerálů a využívá se pouze pro vytváření sodíkových a chlorových iontů, tedy pro desinfekci vody tak, jak se to provádí např. v úpravnách pitné vody.