Jednou ze zásadních výhod bydlení v mobilních domech (zateplených, celoročně obyvatelných dřevostavbách), je pořizovací cena. Současný trend růstu cen nemovitostí nezastavila ani koronavirová krize a pro mnoho lidí je stále velký problém zajistit vlastní střechu nad hlavou, aniž by museli hradit drahé nájemné. Mobilní domy jsou stále nejdostupnější formou bydlení ve vlastním objektu, i když se na ně nevztahuje hypotéka. Výhodu mají ti, co vlastní např. rekreační pozemek, a mohou financovat pořízení mobilní dřevostavby alespoň z větší části v hotovosti.
Energetická soběstačnost
Snem mnohých z nás je celková energetická soběstačnost a nezávislost na systému dodavatelů elektřiny, plynu a dálkového tepla, kde se cenové tarify řídí dle požadavků trhu, ale z větší části jsou regulovány státem. Čím větší nezávislosti docílíte, tím vyšší budou úspory a samozřejmě také přehled o skutečných výdajích. Namísto plynové přípojky postačí láhev s propan-butanem, zdrojem vody může být vlastní vrtaná či kopaná studna, výroba elektrické energie se dá realizovat z velké části fotovoltaickými panely a vytápění dřevem vychází jednoznačně nejlevněji. Ovšem největší podíl financí představuje nájemné a částka na údržbu bytového domu, a to se mobilních domů v podstatě netýká. Náklady na údržbu jsou totiž minimální.
Údržbové práce
Každý objekt určený k bydlení vyžaduje pravidelnou údržbu, jejíž rozsah závisí na velmi mnoha okolnostech – stáří stavby, materiálu, velikosti domu, povětrnostních vlivech, poloze v krajině atd. Obecně jsou však na mobilní dřevostavby z hlediska údržbových prací kladeny nízké nároky. Většinou jde pouze o zbavování nečistot (listy z okapů, nánosy mechu), nátěry, případně výměny opotřebovaných dílů, opravy na rozvodech vody a odpadu, což ovšem bývá u každého zděného domu, či chaty. Výhodou je celkově jednodušší koncepce Lavaro House Nr71 Lavarohouse a platí zde přímá úměra – čím nákladnější, složitější, větší a dražší objekt, tím také větší nároky na údržbu.